Ближні печери: рятують маніяків і розпусників

Навіть за часів СРСР в ближні печери не заростає народна стежка з довгими чергами. У тому велика заслуга билинного богатиря Іллі Муромця. І сьогодні діти в першу чергу йдуть подивитися на ручищами, яка тяга за чуприну Тугарина-змія і Солов’я-розбійника, а вже потім знайомляться з мощами інших 63 преподобних.

Тільки ось гробниці засновника монастиря тут не побачиш. «Мощі преподобного Антонія знаходяться в ближніх печерах під Господь (під землею), — говорить провідник» Сегодня «з Ближніх печер ієромонах Філіп. — Відповідно до літописів, перед смертю він вирив собі печерку, попрощався з братією, і сказав, щоб за ним ніхто не йшов. Зайшов в печерку, після чого вона впала за ним. Коли брати намагалися прибрати камені, від них вийшло полум’я вогню. намагалися копати з іншого боку — звідти пішла вода. Тоді монахи припинили спроби, так як зрозуміли — на те воля Божа. на місці його затвора віруючі можуть прикластися до ик ні і розглянути фрески часів царської Росії. Радянські вчені теж намагалися розкопати преподобного Антонія, тільки у відповідь на них посипалися іскри вогню, тому розкопки припинили.

Про грошолюбство. До великомученика Федора і Василя звертаються ті, у кого пристрасть до грошей. Преподобні поховані в одній труні не випадково. Василь був духовним наставником Федора. Перед відходом у монастир преподобний Федір роздав все своє майно. Але через час він став сумувати про це, однак не сказав нікому і не покаявся. Диявол прийняв образ його наставника і «порадив» піти в варязькі печери і розкопати там скарби. Федір розкопав скарб і сховав його за указом лженаставніка. Василь незабаром помітив, що з учнем щось не так. Коли Федір розповів, що з ним трапилося, чернець схопився за голову, так як зрозумів — диявол попрацював. Скарб той монахи переховали і просили Бога дозволити їм забути про місце, де закопали скарб. Однак диявол не відступив, з’явився київському князю в образі Василя і «настукав» на приховувачів скарбу. Так як ченці дійсно не змогли згадати, де закопали скарби, князь їх стратив. Мощі їх виявилися нетлінними, ось і лежать як мученики вбиті поруч «.

Про дружбу і прощення. За таким клопотанням віруючі звертаються до преподобного Тита. Був у нього духовний друг Івагрій. Але диявол посварив ченців так сильно, що вони навіть дивитися не могли один на одного. Одного разу Тит сильно захворів, і вже будучи при смерті, попросив ченців привести Івагрія. Вклонився йому до землі і вибачився. Але Івагрій сказав зло: «Ніколи не пробачу, ані в цім віці, ані в майбутній!» І тут же впав замертво і закостенів. Навіть руки не могли йому скласти, так його з розставленими руками, розкритим ротом і поховали. А Тит одужав, вів праведне життя і досяг святості. Його тіло найбільше збереглося в цілості. Що значить покаяння!

ПРОТИ БЛУДУ. А ось Мойсей Угрин допомагає проти «плотської лайки» — блуду. Преподобний Мойсей був молодим, красивим ченцем і потрапив в полон польської вдови, яка всіляко намагалася його на собі женити. Але він не порушив обітницю, за що вона його наказала оскопити і викинути геть. Мойсей зміг повернутися в Лавру і досяг святості. Допомагає людям подолати хіть.

Ще в печерах не прийнято голосно запитувати. А все тому що в XVI столітті преподобний Діонісій перед Великоднем настільки надихнувся, що голосно вигукнув в печерах: «Христос Воскрес, браття» На що мощі гучно йому відповіли: «Воістину воскрес!» А той довго ще говорити не міг. Так що запитувати до преподобних можна, тільки не дивуйтеся, якщо вони вам дадуть відповідь «.