Гідроізоляція покрівлі

Гідроізоляція покрівлі — необхідний захід, який виконує важливу функцію: оберігає крівлю від руйнівного впливу атмосферної вологи і різних водних розчинів. Якщо не провести роботи з гідроізоляції вчасно, то атмосферні опади можуть спровокувати швидке зношення покрівельного покриву, що скоротить термін служби всього даху. Якщо не зробити своєчасну гідроізоляцію, доведеться проводити ремонт всієї покрівлі.

Гідроізоляційні роботи переважно виробляти на етапі будівництва будинку, тоді вжиті заходи допоможуть не тільки продовжити термін служби покриття, але і захистити будівлю в цілому. Крім того, такі додаткові заходи захисту будівлі від вологи при будівництві зможуть заощадити ваші гроші в майбутньому.

Крім того, гідроізоляція кріпиться до покрівлі, а точніше, до її основи. Це рятує покриття від сильних поривів вітру.

Одне з необов’язкових, але вельми бажаних вимог – функція теплозбереження. Поєднання захисту від вологи та холоду в одному матеріалі — ідеальне рішення для вашого будинку.

Підбір матеріалів для гідроізоляції будь-якого виду покрівлі

Дах найчастіше покривається матеріалами з бітуму. Саме це покриття на сучасному будівельному ринку є одним з найпоширеніших і широко використовуваних для гідроізоляції плоскої покрівлі.

Деякий час тому гидроизоляция кровли тут http://alchimica.com.ua/wp_roof.html для будь-якого виду покрівлі використовувалися три основні матеріали: руберойд, пергамін і гідростеклоізол. Тепер вони відходять на другий план, так як на заміну прийшли полімерно-бітумні покриття. Ці рулонні наплавляються, в основі мають не схильні до гниття склотканина або поліестер.

Застосування матеріалів нового покоління для гідроізоляції покрівлі гарантує міцність, надійність і тривалий термін служби даху.

Гідроізоляційні роботи рулонними матеріалами та мастикою проводиться на дахах з ухилом до 60 градусів. Взагалі кут нахилу даху визначає кількість гідроізоляційних шарів, у тому числі кількість шарів армованої мастики.

Гідроізоляція може вироблятися при різних підставах даху. Це може бути і дерево, і будь-який метал, бетон. Крім того, покрівельний килим можна класти на старе покриття або шифер.

Мастична покрівля

Гідроізоляція покрівлі іноді виробляється за допомогою мастики. У цьому випадку рулонні покрівельні матеріали не використовуються. Таким чином створюється мастична покрівля. Її перевага полягає в тому, що в підсумку робіт виходить безшовна мембрана. Крім того, таке покриття створюється безпосередньо на даху, не потрібно виробляти додаткових робіт з підготовки. Мастика ще й має гарну адгезію до бетону, різним металам, а також бітумних матеріалах.

Гідроізоляція мастикою виконується таким чином: бітумно-полімерна мастика наноситься на основу з бетону, після чого на поверхні утворюється тонка, але міцна й еластична мембрана. Після повного застигання покриття виглядає монолітним.

Застосування мастики для гідроізоляції різних покрівель виправдано і для житлових будинків, і для промислових споруд. Особливо актуальним воно стає, коли через покрівлю проведено дуже багато різних будівельних конструкцій (розтяжок для антен, опор для обладнання).

Бітумно-полімерні мастики відрізняються рядом переваг:

— Висока міцність;

— Легкість;

— Еластичність;

— Стійкість до будь агресивних середовищ, окислювання і ультрафіолетового випромінювання;

— Широкий температурний діапазон застосування від -60 до + 100 С.