Володимирський собор
Останні публікації

Реставрація кафедрального собору в ім’я Успіння Божої Матері

Значення недавнього події — відродження з небуття кафедрального собору в ім’я Успіння Божої Матері в м. Ярославлі, виходить далеко за межі давньої ярославської землі — серця Росії. Знаковим є не тільки факт — будівництва нового собору, на місці зруйнованого в 1937 році, але і сам процес його відродження, роль і позиція громадських об’єднань і державних інститутів в цьому значущу подію.

Відтворення, як вид реставрації, об’єктів культурної спадщини виконується у виняткових випадках при особливої ​​художньої цінності та історичної значущості втраченого об’єкта. Обов’язковою умовою самої можливості відтворення є наявність достовірних наукових даних і справжніх залишків пам’ятки, що виключають  фантазії та інтерпретації сучасних фахівців реставраторів. Але не можна реставрувати будівлю як заманеться, потрібно слідувати чіткому плану.

Для початку потрібно виділити кошти і закупити будівельні матеріали, важливо щоб первозданність будівлі максимально збереглася. Також необхідно буде знайти будівельну техніку а також скористатися орендою баштового крана, на сайті rentakran.com.uа бо вам неодмінно буде потрібно доставка матеріалів до місця, а також підняття їх на верхні поверхи.

Саме, відновлення містобудівної структури древнього російського міста було сенсом і основним завданням роботи і було покладено в основу концепції відродження комплексу Успенського кафедрального собору.

Історичний центр Ярославля по праву і по справедливості прийнятий у Світова Спадщина Юнеско, як унікальний містобудівний ансамбль, формувався протягом 1000-річної історії міста заснованого Ярославом Мудрим в 1010 році на стрілці у місця впадання річки Которосль в річку Волга. Історичний центр Ярославля — хрестоматійний приклад споконвічно російського граду, основна цінність якого гармонійна ієрархія цілого і частин, химерна взаємозв’язок різночасових і різнохарактерних будов і просторів, що відкриваються, одна за одною, чудові архітектурні картини.

Успенський Собор завжди займав в цій ієрархії чільне положення й був центром, точкою відліку всіх містобудівних панорам.

Недарма у всіх старовинних гравюрах і малюнках фізичний розмір собору значно збільшений авторами, з метою підкреслити його центральне і домінуюче становище в ансамблі церков і дзвіниць створює неповторний вигляд цього російського міста.

 

Комментарии запрещены.