Володимирський собор
Останні публікації

Київський «Будинок з химерами»

Київський «Будинок з химерами»Не палац і не фортеця, проте яскрава архітектурна пам’ятка, що запам’ятовується, — це «Будинок з химерами», що височіє на Липському пагорбі Києва. Вигляд його дуже незвичайний навіть для стилю модерн, до якого належить споруда, на думку мистецтвознавців. Архітектор Владислав Городецький, що проектував будівлю, був завзятим мисливцем, тому йому спало на думку прикрасити свій будинок скульптурами у вигляді різноманітних тварин, а також міфологічних персонажів. Тут є химери і нереїди (морські німфи), жаби й антилопи, носороги та слони, крокодили та ящірки.

На складному рельєфі схилу Липського пагорба Городецький звів будинок, що має з парадного боку три поверхи, а з тильного — шість. Для укріплення ґрунту було вбито майже 50 бетонних паль на глибину 5 метрів.

У своєму новому будинку архітектор оселився сам, а ще здавав в оренду інші квартири. 1913 року він продав будинок, а через сім років, після революції, залишив батьківщину. Нині оригінальна архітектурна споруда, розташована навпроти будівлі Адміністрації Президента, є ще однією резиденцією глави держави.

Тут проводять святкові прийоми, брифінги, вручення вірчих грамот. ІКрім того, є зал «тет-а-тет», де Президент України проводить зустрічі віч-на-віч.

Комментарии запрещены.