Володимирський собор
Останні публікації

Палац у Маліївцях

Палац у МаліївцяхПалацово-парковий комплекс у Маліївцях належав графам Орловським, польським поміщикам. Палац побудував граф Ян Орловський 1788 року за проектом архітектора Домініка Мерліні. В архітектурі палацу помітний вплив раннього французького класицизму, що є яскравим віддзеркаленням активних культурних зв’язків Польщі з Францією в другій половині XVIII століття.

Величну будівлю прикрашають портики з колонами тосканського opдера, на південному фасаді розташовується відкрита галерея на стовпах, і що має балюстраду. Всередині збереглася багата ліпнина бального залу, відновлено настінні розписи.

Вціліли також парадні сходи з ажурними кутими перилами. У палаці була зібрана величезна бібліотека (понад 10 000 томів) і колекція картин, включно з полотнами Семирадського, Брандта і навіть Рафаеля.

Найцінніші речі Орловські вивезли з собою в Європу після революції 1917 року. Головна прикраса садиби в наші дні — парк навколо неї зі сполученими озерами. Парк добре зберігся до наших днів.

Особливої природної мальовничості йому надає горбиста, пересічена ярами місцевість, на якій ростуть вікові дерева. З паркових споруд відвідувачів зачаровує живописний фонтан з левовою мордою і водонапірна башта, стилізована під лицарську, із зубцями-мерлонами.

Комментарии запрещены.