Володимирський собор
Останні публікації

Чорткївський замок

Чорткївський замокЧортків — цікаве старовинне місто, що має багату історію й низку архітектурних пам’яток, серед яких і замок. У письмових джерелах Чортків відомий із XV століття. Історія нинішнього Чортківського замку почалася 1610 року — саме тоді було завершено будівництво кам’яного замку шляхетського роду Гольських, що володіли Чортковом. Замок мав регулярний план: п’ять стін, п’ять кутів.

Чотири кути укріплювали оборонні вежі, а п’ятий виступав заломом у найбільш небезпечному напрямку. Місце для замку обрали не дуже вдале: неподалік височіє гора, з вершини якої ворог міг спостерігати за внутрішніми переміщеннями захисників замку.

XVII століття було для Чортківського замку і століттям бойової слави, і часом військових знегод. Під час Національно-визвольної війни козаки неодноразово облягали й захоплювали замок. їм допомагали і мешканці Чорткова, що симпатизували повстанцям.

1648 року Чортківський замок навіть став на деякий час військовою базою козаків. Через два десятиліття, 1672 року, Османська імперія розпочала війну з Річчю Посполитою, тоді турки захопили Чортківський замок і володіли ним до 1683 року.

З XVIII століття замок втратив оборонне значення.

Комментарии запрещены.