Володимирський собор
Останні публікації

Хустський замок

Хустський замокНад давнім закарпатським містом Хуст самотньо височіє крута гора, на вершині якої, наче зубці гігантської корони, здіймаються остови веж Хустського замку. Вже понад два століття замок лежить у руїнах. Щоб побачити їх, доведеться здолати крутий підйом, але на подорожнього чекає винагорода: із Замкової гори розлягається захопливий краєвид на місто.

У XI столітті на місці Хуста проходив кордон Угорського королівства. Звідси і до Карпат лежала небезпечна непроханими гостями res nullis — нічия територія. За наказом угорського короля тут звели замок, який мав захищати кордон і, що не менш важливо, соляний шлях — дорогу, якою перевозили з довколишніх соляних шахт сіль — цінний товар в епоху середньовіччя.

Висота Замкової гори — 150 метрів, і побудувати на ній кам’яний замок було непросто. Понад 100 років (з 1090 до 1191 року) селяни з навколишніх сіл піднімали на гору камені і скріплювали їх сумішшю з молока і яєць.

Під захистом замку утворився посад, що перетворився незабаром на гомінке місто. Хустський замок був головним укріпленням не лише Хуста, але й цілого регіону.

1594 року його не змогла захопити 80-тисячна орда, встояв він і під час численних турецьких навал XVII століття. Трагічна випадковість перетворила замок на руїни: 1766 року під час грози в пороховий склад влучила блискавка. Замок настільки сильно постраждав від вибуху, що влада вирішила його не відновлювати.

Комментарии запрещены.