Володимирський собор
Останні публікації

Впровадження індустріалізації будівельних процесів

Впровадження індустріалізації будівельних процесівВпровадження індустріалізації будівельних процесів відкрило перед архітектурою нові творчі можливості, забезпечило небачені досі темпи здійснення робіт. З кожним роком все грандіознішими стають завдання, що розв’язуються і здійснюються архітекторами та інженерами.

Зодчим належить розв’язати питання таких корінних соціальних проблем нашого суспільства як удосконалення соціалістичного розселення, ліквідація відмінностей між містом і селом, між фізичною і розумовою працею.

Велике значення має комплексне рішення процесів праці, побуту і культури в формуванні міст і сіл. Актуальним є дальше покращання соціальної і планіровочної структури населених місць, удосконалення принципів комплексної забудови жилих районів, мікрорайонування і громадського обслуговування населення.

Особливо суттєвою є проблема різноманітності архітектурних рішень і підвищення художньої якості споруд в умовах дальшого розвитку заводського домобудування, уніфікації і стандартизації окремих елементів.

Поряд з рішенням важливих соціальних і технічних проблем завданням архітекторів є дальше підвищення естетичних якостей ансамблевої забудови і вигляду окремих споруд.

У творах українських архітекторів поряд з технічною досконалістю повинні глибоко враховуватись місцеві особливості, смаки і естетичні уподобання українського народу.

Одним з найважливіших розділів нашої архітектурної науки є масове будівництво, розробка перспективних планів будинків, які формують середовище міст майбутнього.

Тут творчість архітектора щільно пов’язана 3 індустріалізацією будівництва, залежить від будівельної бази, стандартних виробів, які випускаються заводами.

Тривалий час виникали сумніви: чи не згубить стандартна штампована деталь архітектуру як мистецтво, яке безпосередньо має вплив на естетичні почуття людини.

А зараз творчість архітектора та будівельний стандарт стали органічним поняттям при створенні справжніх витворів архітектури.

На шляху розвитку радянської архітектури зустрічались і скептики, невіри, які не помічали (або не хотіли бачити) її зростання, спрощували архітектурну творчість, вважали її додатком до технічного прогресу; на їх думку, краса архітектури закладена в самій технічній доцільності споруди.

Проте історія розвитку світового зодчества свідчить, що краса архітектури сама собою не виникає з однієї технічної доцільності, що вона визначається не лише функцією і конструкцією навіть з найпрогресивніших матеріалів, а й високою професійною майстерністю і, безумовно, світоглядом архітектора, бо архітектура завжди є втіленням великих громадських ідей.

Безперечно, наша естетика, суть розуміння народом краси сучасної архітектури підказують її граничну простоту.

Але вона легко не дається, а вимагає від зодчого великої художньої майстерності, високої ідейності.

Комментарии запрещены.