Володимирський собор
Останні публікації

Висотні будинки України

Висотні будинки УкраїниВисотні будинки запроектовані подовженої і баштової композиції, крім балконів, у них є лоджії й еркери, їм притаманні великі членування, крупний ритм, який пов’язується з рішенням цілого району, великого ансамблю, а не окремих будинків. Пластика споруд доповнюється яскравими кольоровими елементами.

Все більшого значення набуває розробка житла для одинаків та малосімейних, короткочасного перебування, гуртожитків, будинків галерейного типу для південних районів республіки.

В останнє десятиріччя в містах України було споруджено чимало готелів: «Дніпро», «Москва», «Мир» у Києві, «Україна» у Донецьку, готелі в Харкові, Львові, Запоріжжі, Кіровограді, Севастополі, Полтаві, Канові, Черкасах та інших містах.

«Москва» у Києві, «Україна» в Донецьку — крупні споруди з монолітними стінами, характерні для перших років творчої перебудови.

На їх архітектурі яскраво відображений перехідний характер у творчості зодчих.

Принципово новим явищем в архітектурі України є готель «Дніпро» в Києві і «Тарасова гора» в Каневі.

Тут бачимо поєднання нових принципів просторової організації з прогресивним рішенням конструктивної основи і впровадженням нових матеріалів та виробів.

В першому з них застосовано каркас З легкими навісними панелями, у другому — грибовидні конструкції.

Комментарии запрещены.