Володимирський собор
Останні публікації

Створення Нової Каховки

Створення Нової КаховкиСтворення Нової Каховки — результат плідної творчої співдружності архітекторів і будівельників, художників і скульпторів, які працювали над синтезом архітектури і образотворчих мистецтв в багатьох жилих і громадських спорудах. Так, як Нова Каховка, зростали Нововолинськ, Червоноград, Сєверодонецьк, Ватутіно, Кремгес та інші міста і селища.

3а» будова їх характерна дальшим розвитком ансамблевості та вдосконаленням об’ємно-просторової структури жилих і громадських споруд.

По закінченню основних відбудовних робіт поглибились творчі пошуки у створенні нових житлових комплексів.

Питання комплексної забудови — одна з найважливіших проблем, що пов’язана з докорінною реконструкцією, в першу чергу, великих міст.

Та оскільки для Здійснення цієї проблеми необхідно було зносити старі споруди, комплексна забудова не набула масовості і здійснювалась лише в окремих випадках, переважно на вільних ділянках.

Наприклад, селище Будівельник в Дніпропетровську було створене з одноповерхових будинків за проектом, розробленим групою архітекторів під керівництвом Я. А. Штейнберга та А. Д. Іванової.

В цілому селище за своєю архітектурою, благоустроєм і методами будівництва було прогресивним явищем.

Разом з архітекторами тут працювали народні майстри.

Ця плідна спільна праця зробила свій позитивний внесок в розвиток архітектури масового житла, надала певного національного колориту зовнішньому оздобленню будинків.

Хороше враження справляє планіровка та архітектура жилого комплексу по вулиці К. Лібкнехта в місті Осипенко (автор типових проектів — архітектор М. Комаров, переробки проектів — архітектор М. Меєрсон).

Просторова композиція і архітектурно-художня єдність забудови комплексу характеризуються вдалим розташуванням в кварталі будинків і малих архітектурних форм.

Позитивно відзначається архітектурно-планіровочним і конструктивним рішенням, а також виробничими показниками квартал № 11 у Нікополі, розроблений архітекторами Ленінградського філіалу «Дипромеза», та жилі будинки кварталу № 79 у Запоріжжі.

Органічно увійшов в ансамбль соціалістичного міста і справляє приємне враження своїми пропорціями жилий будинок № 9 у кварталі № 23. Як містобудівний комплекс громадського призначення вирішено великий архітектурний ансамбль постійно діючої Виставки передового досвіду в народному господарстві УРСР в Києві.

В складанні генерального плану Виставки, в проектуванні окремих павільйонів брали участь працівники будівельних та архітектурних науково-дослідних і проектних установ столиці України.

В архітектурних формах споруд, що підкорені єдиному задумові великого авторського колективу архітекторів, інженерів, художників і скульпторів, вдалось передати грандіозний розмах промислового, житлового, культурно-побутового та колгоспного будівництва в Українській РСР.

Комментарии запрещены.