Володимирський собор
Останні публікації

Реконструкції головних вулиць і створення громадського центру села

Реконструкції головних вулиць і створення громадського центру селаПерша черга будівництва полягала в реконструкції головної вулиці і створенні громадського центру села, що органічно пов’язаний З парком культури і відпочинку. Житла май сардного типу, одноповерхові і частково двоповерхові спарені з квартирами в двох рівнях.

Наступна забудова має бути більш щільною за рахунок скорочення площі прибудинкових ділянок, блокування споруд.

У Ксаверівці вперше здійснена забудова центру села двоповерховими кооперованими громадськими спорудами: правління колгоспу 3 агролабораторією, сільська Рада з відділенням зв’язку, універмаг з комбінатом побутового обслуговування і будинок для приїжджих з їдальнею.

Кооперування споріднених установ забезпечило компактне розміщення будинків, збільшило їх об’єм і етажність, значно здешевило інженерні мережі і впорядкування площі, чітко виявило архітектурну значимість центру.

Благоустрій села задумано і виконано на високому рівні — прокладено водопровідні, газові, електричні і радіотелефонні мережі, каналізовано і теплофіковано центр та прилеглі жилі будинки, заасфальтовано проїжджу і пішохідні частини головної вулиці і громадську площу.

Планіровочному рішенню Ксаверівки властиві й історично утворені незручності, пов’язані з проходженням транспортної магістралі через сельбищну територію.

Проект другої черги будівництва передбачає виведення автотранспорту за межі села і перетворення магістралі на впорядковану жилу вулицю.

В дальшій реконструкції і забудові сіл України все більшого містоутворюючого значення набуває громадський центр.

Він створюється здебільшого на перетині головних вулиць за рахунок місцевого розширення та забудовується найбільш значними громадськими спорудами.

Важливим етапом в розвитку цього питання була поява в 1958 році комплексної серії типових проектів громадських будівель, розроблених Укрдіпросільбудом і Академією будівництва і архітектури УРСР.

Серія проектів охоплювала всю основну номенклатуру сільських установ, забезпечувала архітектурно-планіровочну, технологічну і конструктивну єдність, сприяла індустріальному веденню робіт.

Розташовані на площі основні громадські споруди села об’єднані єдиним архітектурним задумом, позначеним рисами сучасної архітектури.

Асиметричність композиції центру, вміле використання зелені, скульптури, малих архітектурних форм, високий рівень благоустрою створили своєрідний образ центру, притаманний лише цьому мальовничому селу.

Архітектурна виразність клубу, будинків культурно-побутових закладів, магазинів, громадських установ і жител, виконаних в сучасних конструктивних формах і тісно зв’язаних між собою єдиною стильовою характеристикою, створили новий архітектурно-планіровочний ансамбль, завершений добрим зовнішнім благоустроєм.

В наступні роки буде здійснено реконструкцію та благоустрій решти території Моринців.

У формуванні архітектури сіл головну роль, як найбільш масове, відіграє житло.

За роки минулої семирічки в колгоспах і радгоспах України за рахунок державних капіталовкладень та за допомогою кредиту, що виділявся для індивідуального будівництва, споруджено понад 900 тисяч будинків.

Зростає об’єм і площа квартир, збільшується висота приміщень і розмір вікон, з’являються засклені веранди, що стають допоміжною жилою площею в літній період, підвищується капітальність забудови.

Комментарии запрещены.