Володимирський собор
Останні публікації

Проекти будівництва на Україні з 1958 р

Проекти будівництва на Україні з 1958 рЗ 1958 року будівництво на Україні здійснюється переважно за цими проектами. Найбільшого розповсюдження набула серія, розроблена Діпромістом (архітектори Б. І. Бондаренко, В. С. Павленко, П. М. Лежнєв, С. І. Грінберг, І. П. Руліна, М. С. Кордюкова, Е. 0. Луканьов).

Будинки споруджували з великих бетонних, цегляних блоків і панелей.

Застосування нових серій дозволило значно знизити вартість будівельних робіт, запровадити індустріальні методи будівництва й перейти до поквартирного заселення житла.

У нових типах будинків була майже у два рази скорочена площа допоміжних приміщень, знижена вартість квартири в середньому на ЗО процентів, а вартість одного квадратного метра жилої площі — на 10-12 процентів.

Це дозволило різко збільшити обсяг будівництва житла в республіці.

Проте не можна не відмітити й ряду недоліків.

Так, застосування шестиметрового прольоту суперечило малометражній структурі квартир, внаслідок чого кімнати були надто видовжені.

Істотним недоліком було влаштування входу до кухні через розширену частину жилої кімнати.

Надто обмеженою була площа допоміжних приміщень.

Науковці колишньої АБіА УРСР провели дослідження залежності планіровочної системи малометражних квартир від конструктивних параметрів будинків з поздовжніми несучими стінами.

В результаті глибокого аналізу вирішено було для малометражних квартир прийняти прольот 4,8 метра.

В 1959-1961 роках проектувальники АБіА разом з Діпроцивіль-промбудом, Київпроектом, Діпромістом і Харківським міськбудпроектом розробили проекти серії жилих будинків, основаної на прольоті 4,8 метра.

Вона мала більш досконалу планіровку квартир, добрі пропорції кімнат, покращане освітлення приміщень.

Разом з тим перехід до застосування меншого прольоту зумовив зменшення ваги конструктивних елементів, більш раціональне використання матеріалів.

Передбачалось влаштування плоских покрівель, застосування панелей з скляних блоків для сходових кліток, шатрових панелей перекриттів тощо.

Серія мала будинки на 40, 60 і 80 одно-, дво — і трикімнатних квартир.

Кінець 50-х — початок 60-х років був періодом створення у республіці потужної домобудівної бази.

У Києві споруджуються будинки ІЗ стінами з великих залізобетонних панелей.

Починається масове зведення п’ятиповерхових великопанельних будинків у містах Донбасу, індустріального Придніпров’я, Харкові.

Розповсюджуються різні види одношарових стінових панелей, виготовлених з застосуванням легких заповнювачів — керамзиту, термозиту, аглопоритів, шлакової пемзи, перліту та панелей з піно — і золобетону.

Луганський раднаргосп освоїв виробництво віброцегляних панелей; у Києві починають виготовляти панелі З порожнистих керамічних блоків.

Комментарии запрещены.