Володимирський собор
Останні публікації

Нові райони будівництва та архітектури на Україні

Нові райони будівництва та архітектури на УкраїніНовий етап розвитку будівництва та архітектури на Україні позначився великими успіхами в промисловості та енергетиці. Лише за роки семирічки в республіці введено в дію близько 900 нових крупних промислових підприємств.

Провідне місце у промисловому будівництві республіки займають підприємства важкої індустрії, особливо чорної металургії.

Видатними успіхами позначена праця домнобудівників.

Монтаж домен цілими вузлами вагою до 40 тонн кожний, спеціалізація робіт і виконання їх за суміщеним графіком, широке застосування електрозварювання дозволили скоротити строки зведення домен до 6-8 місяців замість 1,5-2 років.

Протягом семирічки збудовані численні нові шахти, введені в дію нові механізовані розрізи для відкритого добування вугілля на родовищах Придніпров’я. Зростає молодий Львівсько-Волинський вугільний басейн.

Основою технічного прогресу є розвиток енергетичної бази республіки.

За семирічку вона зросла вдвоє: побудовані і введені в дію Сімферопольська.

Придніпровська, Криворізька і ряд інших потужних теплових станцій; завершено будівництво Кременчуцької, Дніпродзержинської і Київської ГЕС на Дніпрі; розпочато спорудження Канівської ГЕС. Поряд з крупними стають до ладу середні й малі електростанції, особливо в сільських районах.

Споруджуються електростанції на Дністрі і Південному Бузі.

Десятки тисяч кілометрів життєдайних ліній електропередач охоплюють усі куточки республіки.

Розвивається нафтова і газова промисловість.

Мережа потужних газопроводів постачає дешевий газ промисловості, містам і селищам.

Швидкими темпами будуються підприємства хімічної промисловості, зведено Роздольський сірчаний комбінат, завод штучного волокна у Черкасах, капроновий комбінат у Чернігові, Кадієвський і Кременчуцький сажові заводи, нові цехи на Калуському і Стебніківському калійних комбінатах, на Сумському суперфосфатному заводі та ряді інших підприємств.

Народне господарство України збагатилося новими підприємствами машинобудівної, хімічної, легкої і харчової промисловості.

В ці роки стали до ладу такі великі підприємства, як Дніпропетровський завод ковальсько-пресового обладнання, суднобудівний завод імені Комінтерна в Херсоні.

Завершено будівництво найкрупнішого на Україні Херсонського бавовняного комбінату, Житомирського та Ровенського льонокомбінатів.

У промисловому будівництві набувають поширення багато прольотні і без ліхтарні цехи з штучним освітленням і вентиляцією.

Застосовуються типові проекти корпусів з уніфікованими габаритами, розраховані на універсальне використання для різних підприємств, виробничих, конторських, складських та допоміжних приміщень.

На новобудовах промисловості широко впроваджується комплексна автоматика, обчислювальні машини, використовуються найновіші досягнення науки і техніки.

У надзвичайно стислі строки будівельники республіки виконали величезну роботу по спорудженню 125-кілометрового каналу Північний Донець-Донбас.

Здійснено будівництво каналу Дніпро-Кривий Ріг. Спорудження цих каналів має велике значення для дальшого розвитку промисловості, водопостачання населених місць і зрошення земель Донецького і Криворізького басейнів.

Успішно будуються зрошувальні системи півдня республіки.

У 1957 році стала до ладу Інгулецька зрошувальна система.

Сотні тисяч гектарів засушливих земель одержують життєдайну воду з Північнокримського і Красно-знам’янського каналів, покриваються садами, виноградниками, квітами.

Великий вклад внесли будівельники та архітектори в дальший розвиток залізничного, автошляхового, водного і повітряного транспорту.

Прокладено тисячі кілометрів нових доріг з твердим покриттям, розширено мережу залізничних ліній, зведено численні транспортні споруди.

Архітектура промислових споруд стає предметом особливої уваги спеціалістів.

Спільні творчі зусилля інженерів і архітекторів дали плідні наслідки.

Організація технологічних процесів органічно поєднана з архітектурою споруд, планіровкою територій підприємств, їх благоустроєм і озелененням.

Території таких заводів, як «Запоріжсталь», трансформаторний у Запоріжжі та Львівський електроламповий, за рівнем благоустрою, озеленення, наявністю малих архітектурних форм можуть бути зразком нового соціалістичного підприємства.

Комментарии запрещены.