Володимирський собор
Останні публікації

Чинадіївський замок Сент-Міклош

Чинадіївський замок Сент-МіклошУ селищі Чинадіїве, яке колись було центром адміністративного округу — Чинадіївської домінії, зберігся замок XIV століття. На сьогодні це єдиний в Україні вдалий приклад концесії — передавання архітектурної пам’ятки в оренду приватним особам. Замок винаймає видатний закарпатський художник Йосип Бартош. Він відновив пам’ятку, що перебувала в аварійному стані, привів до ладу частину приміщень, буквально дав замку друге життя, зробивши забуту пам’ятку однією з найцікавіших у Закарпатті.

Чинадіївський замок Сент-Міклош у XIV столітті звів барон Перені, пізніше його перебудували з оборонної споруди на житлову. Нині від реставровано перший поверх замку, що складається з шести кімнат і залу з вестибюлем. У кімнатах розміщені тематичні експозиції: предмети скіфської і кельтської культур, портрети власників замку Сент-Міклош та історичні документи, пов’язані з замком.

У будівлі проводять художні виставки, концерти камерної музики та інші культурні заходи. Одна з цікавинок замку Сент-Міклош — потаємні ходи, влаштовані в товщі стін. Цікавий факт: в XIX столітті під час реставрації замку було знайдено скелет — у суворі середньовічні часи якогось бідаху замурували живцем у стіну.

Комментарии запрещены.