Володимирський собор
Останні публікації

Післявоєнний розвиток радянської архітектури

Післявоєнний розвиток радянської архітектуриПіслявоєнний розвиток радянської архітектури нерозривно пов’язаний з історичним процесом індустріалізації країни, з соціалістичною реконструкцією міст і сіл, народженням нових промислових центрів та успішним рухом уперед архітектурно-будівельної науки. Для поліпшення керівництва архітектурно-будівельною справою і проектуванням, для розробки перспективних проблем архітектури і підготовки наукових національних кадрів у 1944 році на Україні створено Управління в справах архітектури при Раді Міністрів УРСР, а в 1946 році — Академію архітектури УРСР.

В центрі й на місцях над складанням проектів відбудови міст і сіл УРСР працювали великі проектні організації й творчі архітектурні майстерні.

У стислі строки були відбудовані: Дніпрогес, металургійні заводи Запоріжжя, Донецька, Нікополя, Дніпропетровська, Комунарська, Жданова, машинобудівні заводи Харкова, Києва, Краматорська, Горлівки, Миколаєва.

Швидко розвивалась будівельна промисловість республіки, створювалась база для індустріалізації будівництва.

В перші повоєнні роки виникли підприємства для виготовлення нових ефективних будівельних матеріалів.

Будівельні трести все більше одержували кваліфікованих робітників, інженерно-технічних кадрів, помітно зміцнювалась технічна база.

Комментарии запрещены.